„TVN Pomagajmy sobie” – 7 elementów, które pomogą stworzyć 15 sekundową reklamę Waszej firmy

Telewizja TVN uruchomiła akcję, która ma na celu pomoc małym firmom w tym trudnym czasie jaki teraz przeżywamy. Rozdzwoniły się dzisiaj do nas telefony z prośbą przygotowania takiego spotu, wsparcia przy produkcji i oczywiście wyceny. Oto kilka cennych rad jak się za taką reklamę zabrać.

1. Firma, produkt czy usługa

Najważniejsze to odpowiedzieć sobie na pytanie co chcemy zareklamować w takiej kampanii. Zawsze to powtarzam klientom, żeby zdecydować się na jak najbardziej dokładne określenie swojej potrzeby. Jest to ważne szczególnie teraz gdy mamy do wykorzystania jedynie 15 sekundowy spot i musimy wykorzystać tę szansę trafienia do klienta. Trzeba się zdecydować na jeden konkretny komunikat. To sprawi, że będzie on miał o wiele większą siłę rażenia.

 
im bardziej precyzyjny komunikat, tym większa siła rażenia
 

2. Budżet

Akcja jest naprawdę wspaniała. Może spowodować uruchomienie Waszych firm, jednak musicie pamiętać, że profesjonalnej reklamy nie da się zrobić za darmo, a w szczególności w dwa dni. Rozmawiałem dzisiaj z wieloma zaprzyjaźnionymi firmami z branży i każda z nich dopasowuje cenniki pod tę akcję, znacznie obniżając cenę. Chcemy też pomagać, bo funkcjonująca gospodarka to dla nas najcenniejsza wartość, jednak musicie być świadomi, że reklama, szczególnie telewizyjna kosztuje. Dlatego proponuję zaplanować budżet i…

3. Pomysł

…dopasować do niego pomysł jaki mamy na naszą reklamę. Jeśli to tak naprawdę będzie Wasza pierwsza reklama filmowa będzie to niewątpliwie trudne. Ale mam oczywiście dobrą radę na taką sytuację. Poszukajcie w sieci inspiracji, filmów i reklam, które chcielibyście w jakimś stopniu naśladować. Zróbcie taki zestaw i przyślijcie do firmy produkcyjnej, np. do nas. Staramy się na każde takie pytanie odpowiedzieć. Jeśli sami nie damy rady odeślemy Was do firmy, z którą współpracujemy i o której wiemy, że Wam pomoże. I pamiętajcie o ograniczeniach jakie nakłada na nas wszystkich pandemia koronowirusa.

 
Poszukajcie w sieci inspiracji, filmów i reklam, które chcielibyście w jakimś stopniu naśladować
 

4. Produkcja

Pamiętajcie o ograniczeniu czasowym tej akcji. Czasu nie ma za wiele na przygotowanie tej reklamy. Może wystarczy przemontować materiały, które już posiadacie. Może warto zrezygnować z epickich ujęć, a lepiej skupić się na szczerej prezentacji naszej firmy, naszego profesjonalizmu. Wysyłając do nas reklamę filmową z kampanii topowej marki pamiętajcie, że to są ogromne budżety, już na samą pracę nad koncepcją. Co może generować koszty na planie? Wszystko.

5. Licencje

Musicie również pamietać, że każde medium to osobne licencje na wykorzystanie komercyjne dzieła. Osobne stawki są za elementy składowe reklamy do internetu i do telewizji. Licencje również wykupuje się na określony czas: rok, dwa, pięć. Pamiętajcie o tym, przy rozmowie z firmą, która będzie Wam produkować reklamę. Oni Was o tym poinformują, ale warto żebyście byli świadomi takich zasad.

6. Jak zaoszczędzić?

Pomyślcie o tej kampanii w TVN jako o elemencie szerszej Waszej kampanii. Może warto nagrać coś więcej, rozwinąć pomysł na kilka filmów, którymi potem będziecie się promować w internecie. Koszt samego montażu, muzyki i lektora jest niższy niż ponownego organizowania dnia zdjęciowego. Ale to zależy od Waszego pomysłu na reklamę. Pamiętajcie też, że czasami nie warto zaoszczędzić kilku procent całościowego kosztu, bo może to się okazać o wiele większą stratą.

7. Działajcie!

Czasu jest mało. Nabór tych reklam trwa do 10 maja 2020. Ale tak naprawdę skorzysta z tej szansy jedynie 500 firm. Mam nadzieję, że ten artykuł przyda się Wam do usprawnienia działań. Pamiętajcie, że zawsze możecie zadzwonić lub napisać maila do mnie. W miarę możliwości będę się starał Wam pomagać.

Powodzenia,

a przede wszystkim dużo zdrowia.

Sławek


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/czarnazebra/czarnazebra.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
Sławek Podwojski

Komentarze są wyłączone.

Z chęcią pomożemy Ci w Twoim projekcie.


opowiedz nam o swoim projekcie