Z artykułu dowiesz się w jaki sposób można wykorzystać potencjał zdjęć lotniczych. Jakie ich możliwości, ale też jakie panują ograniczenia. W skrócie, wszystko co musicie wiedzieć o dronach.

Epickie ujęcia z drona

Jak zainteresować widza już w pierwszych sekundach filmu? To pytanie towarzyszy nam, twórcom, ale i Wam, firmą zlecającym reklamę filmową. Wszyscy chcemy jak najatrakcyjniej przedstawić markę, produkt, czy usługę. Pierwsza myśl to ujęcia z drona. I to jest bardzo słuszna myśl. Dlaczego? Bo mają w sobie coś co w łatwy sposób zaskakuje, czyli perspektywę w jakiej rzadko jesteśmy w stanie podziwiać świat. To ten fakt powoduje, że z chęcią oglądamy, całkiem tak naprawdę zwyczajne widoczki, jak coś zapierającego dech w piersiach. Wspomniana perspektywa, dobrze dobrany moment oświetleniowo i ciekawie poprowadzony dron to recepta na epickie ujęcie. Ale to nie takie proste.

 
drony mają w sobie coś co w łatwy sposób zaskakuje, czyli perspektywę w jakiej rzadko jesteśmy w stanie podziwiać świat
 

Czy dron zawsze jest dobrym wyborem

Ten sposób kręcenia ma oczywiście pewne ograniczenia. Największym jest przestrzeń potrzebna do odbycia bezpiecznego lotu. Mam tu na myśli z jednej strony bezpieczne odległości do wykonania manewrów, z drugiej miejsca - jak skupiska ludzi, okolice lotnisk itp. - w których loty są zakazane. Dron też nie nadaje się do bliskich ujęć. Najlepiej się sprawdza do ukazania krajobrazów, budynków, wnętrz dużych hal i magazynów. Może też z powodzeniem zastąpić „jazdę kamerową” przy odpowiednich umiejętnościach oczywiście.

WIdzi więcej niż nam się wydaje

Musimy też pamiętać, że perspektywa „z lotu ptaka” ujawnia o wiele więcej niż widzimy z ziemi. Zdarza się, że Wasza piękna siedziba, nowy biurowiec, magazyn jest usytuowany w sąsiedztwie działki, która przypomina powojenną pożogę. W takim przypadku musimy się ograniczyć do planów bliskich, niższej perspektywy itp.

 
perspektywa „z lotu ptaka” ujawnia o wiele więcej niż widzimy z ziemi
 

Światło

Światło w filmie i fotografii to najważniejszy czynniki sprawiający, że obrazek jest wyjątkowy, piękny i plastyczny. Jednak nie dajmy się zwieść, że zawsze to „złota godzina” jest idealna dla naszego tematu. Z doświadczenia wiem, że czasami właśnie zachmurzenie sprawia, że eksponuje się to co dla Was jest najważniejsze. Miałem taki przypadek gdy dla klienta rejestrowałem piękny dom jednorodzinny, pokryty blacho-dachówką. I to waśnie ona byłą najważniejsza. Jednak gdy dojechaliśmy na miejsce, w wymarzonej porze dnia, gdy słońce chyliło się ku zachodowi, okazało się, że „obrazowo” faktycznie jest pięknie, jednak ostry światłocień ewidentnie nie pomagał w ukazaniu blachy, która dodatkowo była ciemna.

Kiedy z drona nie korzystamy

Po pierwsze gdy prawo nie zezwala ta jego użycie, czyli przy lotniskach, nad tłumem ludzi itp. Najważniejsze dla mnie jest zawsze bezpieczeństwo ludzi i mienia w okolicy. Kurs jaki skończyłem, dał mi wymagane uprawnienia, ale co ważniejsze świadomość zagrożeń jakich można się spodziewać w powietrzu. Nie jesteś pewien czy u ciebie da się latać? Daj znać, sprawdzimy to.

Drony - podsumowanie

Nowoczesne technologie dają nam wspaniałe możliwości. Tak samo jest z dronami. Mamy możliwość za proporcjonalnie małą kwotę nakręcić ujęcia, które jeszcze całkiem niedawno, były zarezerwowane jedynie dla najbogatszych, których stać było na wynajem helikoptera. Mamy możliwość więc z nich korzystajmy, bo nasze reklamy, filmy, spoty mają szansę dzięki temu zachwycić większą liczbę widzów. Jeśli potrzebujesz takiej usługi daj znać, z chęcią nagram Ci epickie ujęcia twojej firmy.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/czarnazebra/czarnazebra.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
Sławek Podwojski

Komentarze są wyłączone.

Z chęcią pomożemy Ci w Twoim projekcie.


opowiedz nam o swoim projekcie